Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlı vatandaşlar için yeniyıl öncesi eğlence programı düzenleyerek jest yaptı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlı vatandaşlar için yeniyıl öncesi eğlence programı düzenleyerek jest yaptı.

Huzurevi sakinleri, Antakya’daki Karlısu Göleti Tesisleri’nde kendileri için düzenlenen günde doyasıya eğlendi.

2023’e sayılı günler kala organize edilen programda HBB ses sanatçılarının şarkılarına eşlik eden yaşlılar, piste çıkarak halay çekti, gönüllerince oynadı. Şarkı ve türkülerle keyifli vakit geçiren yaşlıların mutluluğu gözlerine yansıdı.

Yaşlılara Destek Derneği Başkanı Hatice Nilgün Rifaioğlu ve dernek üyelerinin de huzurevi sakinlerini yalnız bırakmayarak onların neşesine ortak olduğu etkinlikte huzurevi sakinlerine yemek ikramı  yapıdı, yeni yıl pastası kesildi.

YÜCEDAL: NİCE GÜZEL GÜNLERDE BULUŞMAK DİLEĞİYLE

HBB Başkan Vekili Fedai Yücedal, yaptığı konuşmasında yeni yılın hem Hatay’a hem de Türkiye’ye hayırlar getirmesini dileyerek “Cenab-ı Allah önümüzdeki günlerde ülkemize daha iyi gelecek nasip etsin. Yeni yıl memleketimize ve ülkemize hayırlar getirsin. Başkanımız Lütfü Savaş adına hepinizi saygıyla selamlıyorum. Hepinize sağlıklı, sıhhatli ve huzurlu ömürler diliyorum. Nice güzel günlerde buluşmak dileğiyle” ifadelerini kullandı.

Huzurevi Müdürü Behzat Aslan da güzel organizasyon için HBB Başkanı Lütfü Savaş’a teşekkür etti ve yaşlı vatandaşların yeni yılını tek tek kutladı.

HUZUREVİ SAKİNLERİ ÇOK EĞLENDİ

Huzurevi sakinlerinden Aysel Kaplan organizasyonun eğlenceli geçtiğini belirterek “Bizi buraya davet ettiği için huzurevi sakinleri adına Lütfü Savaş Bey’e çok teşekkür ederim. Bizler için çok iyi oldu. Değişiklik oldu. Büyük, küçük herkese iyi yıllar dilerim. Yeni yılda umutlar, başarılar daim olsun” dedi.

Yaklaşık 1 yıldır huzurevinde kaldığını söyleyen Hasan Çevik de, “Belediye Başkanımız Lütfü Savaş başta olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. Arkadaşlar çok güzel bir program yapmış. Yeni yıldan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve vatandaşlarına huzur bekliyorum. Herkese iyi yıllar dilerim” diye konuştu.

Etkinliğin sonunda huzurevi sakinlerine HBB tarafından hazırlanan hediyeler verildi.

2-8-12-4-21-5

Samandağspor Araba Talihlisi Belli Oldu Samandağspor Araba Talihlisi Belli Oldu

Foto - Haber : Eren Aslan