Suudi Arabistan’da İdama Mahkûm Edilen Hataylı Vatandaşların İdamları Kaldırıdı.      
Suudi Arabistan’da 3 Hataylı için İdam kararı alındığı andan itibaren Hatay Milletvekilleri  Hüseyin Yayman ve Serkan Topal kararın iptali için girişimlerde bulundu. 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de görüşen vekiller kararın kaldırılmasının ardından müjdeyi duyurdu.
“SÖZ VERDİK, GERÇEKLEŞTİRDİK 
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı paylaşımda “Hatay Milletvekili Serkan Topal Beyle Suudi Arabistan’da hakkında idam kararı verilen 3 vatandaşımızı Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu Beyfendi ile görüşmüştük. Sayın Bakanımızın,  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyfendi ile konuşması sonucu Cumhurbaşkanımızın Suudi Arabistan yetkilileri ile görüşüp idam kararının kaldırılması kararı alınmıştır. 
Ortak akılla üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Rabbim bizleri milletimize mahcup etmesin..
Milletimizin derdi, bizim derdimizdir. Teşekkürler Recep Tayyip Erdoğan” ifadelerine yer verdi.
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Serkan Topal sosyal medyada yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi. “ Hatay Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Yayman ve Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte yürüttüğümüz çalışma ve çabalar sonucu İdama Mahkum edilen Hataylı hemşehrilerimizin İdam Kararı Suudi Arabistan Hükümeti Tarafından Kaldırılmıştır.
Bu konuda hassasiyet gösteren tüm yetkililere teşekkür ediyoruz.”
Foto-Haber: Eren Aslan