Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın girişimleri ile kamulaştırılarak restorasyonu yapılan eski Konak Sineması, restore ederek Cumhuriyet Kültür Merkezi olarak şehre kazandırıldı.

Atıl durumda bulunan sinema salonunun kültür merkezi olarak dönüştürülmesinin ardından açılış töreni bir sergi eşliğinde gerçekleştirildi.

Antakya Belediye Başkanı  İzzettin Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ve sergide eserleri bulunan Türkiye' nin birçok yerinden gelen  60 sanatçı katıldı.

Açılışta konuşma yapan Antakya Belediye Başkan Yılmaz, gönül belediyeciliği yaptıklarını vurgulayarak “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, gönül belediyeciliği anlayışıyla her daim hizmetinizde olduğumuzu bilmenizi isterim. Burası atıl bir haldeydi, burayı şehrimize kazandırmak için bana desteklerini esirgemeyen değerli milletvekillerimize, il ve ilçe teşkilatımıza, belediye personellerime teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman Antakya'mızın ve sizlerin emrindeyiz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Konuşmalardan sonra Kültür Merkezi'nin ve serginin açılış kurdelesi kesildi.

Kesilen kurdelenin ardından davetliler çalan müzik eşliğinde sergiyi gezdi.