Belediye Başkanı Refik Eryılmaz tarafından memurluk yolu açılan özel kalem müdürü atamasıyla ilgili yankılar sürüyor.Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP)Samandağ İlçe Örgütü yöneticileri konuyla ilgili ortak basın açıklaması yayımladı.

"İlçemizde E- Sınav Merkezi Olsun" "İlçemizde E- Sınav Merkezi Olsun"

Belediye Başkanı Refik Eryılmaz tarafından memurluk yolu açılan özel kalem müdürü atamasıyla ilgili yankılar sürüyor.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP)Samandağ İlçe Örgütü yöneticileri konuyla ilgili ortak basın açıklaması yayımladı.
HDP ve SYKP İlçe yönetimi, tarafından yapılan ortak açıklamada; Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz tarafından “hediye” olarak sunulan özel kalem müdürü atamasıyla ilgili “liyakatsiz ve kayırmacı atamalara karşıyız” denildi.
Açıklamada “Samandağ’da son günlerde konuşulan Samandağ Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’ne, Ankara Alperen Ocakları İl Başkanı olduğu belirtilen bir kişiyi ataması iddiası, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’ın 21.11.2022 tarihinde Ali Yolcu'nun sunduğu "Demokrasi Bulvarı" adlı programda katıldığı bir TV programında, ilçenin çıkarları için böyle bir yola başvurduğunu söylemesi ile doğrulanmış oldu. 
İlçemizde onlarca üniversite mezunu genç işsizlik ile boğuşurken, çoğu insan geçinebilmek için yurt dışına mahkûm kalırken daha önce Arsuz Belediyesine de bir yakınını yine liyakatsizce işe aldıran Hatay milletvekili Hüseyin Yayman’ın ricası üzerine  Samandağ belediye başkanının liyakatsiz ve kayırmacı ataması Samandağ’ın menfaati için, hizmet gelsin diye yaptım tarzında açıklamalarla meşrulaştırılamaz. Bu atama asla Samandağ halkının yararına bir atama değildir. 
 Samandağ halkının yararına olacak olan ve halkın sorunlarını çözecek olan şey birilerinin çıkar amaçlı gizli ilişkileri değil; rantçı belediyecilik anlayışına karşı halkın mülkiyetinde olan ve onun hizmetinde kullanılması gereken belediye olanaklarını kapalı kapılar arkasında, bir takım kişisel menfaatler uğruna değil halkın refahı için kullanmaktır. 
Biz dün olduğu gibi bugün de halkın,  işçilerin, yoksulların, çocukların, esnafın, kadınların, emeklilerin kısacası tüm toplumun  yönetime doğrudan katılmasını, yaşadığı  bütün sorunlarının çözümlerine fiilen katılmasını sağlayacak bir yerel yönetim anlayışımız ile, yaşanan bu liyakatsiz, etik olmayan, menfaatçi işlerin  ve halkın yararına olmayacak her adımın karşısında   mücadelemizi sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verildi.
Foto-Haber: Eren Aslan