Basın İlan Kurumu'nda Kontrol İşleri Şefi olarak görev yapan ve yerel gazete denetlemelerine katılan Özer Elikoğlu'nun "Mumyalanmış Yürekler" adlı şiir ilk kitabı şiir severlerle buluştu.

Özer Elikoğlu, kitabında "Avuçiçi" şiiriyle görev için geldiği Hatay'ı da anlattı.

Hataylı basın mensuplarının yakından tanıdığı ve Türkiye’de çeşitli mecralarda gazetecilik mesleğine hizmeti olan Gazeteci Özer Elikoğlu’nun “Mumyalanmış Yürek” adlı ilk şiir kitabı okuyucularla buluştu. 
Çeşitli zaman dilimlerinde iş amaçlı bulunduğu Hatay’da gözlemlediklerini kitabın altıncı sayfasında yer alan “Avuçiçi” başlıklı ikinci şiirinde anlatan Özer Elikoğlu, Antakya’nın Kurtuluş Caddesi’nin dünyada aydınlatılan ilk cadde olmasına, mozaik yapısına, Müslümanlığın yanı sıra diğer semavi dinlerin de evi olmasına vurgu yaparak Hatay’ı anlatıyor. 
Asi, Hatay Cumhuriyeti Devleti, Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlanma, Halep ve son yıllarda sınırında meydana gelen olayları şiire konu eden Şair Özer Elikoğlu, şiir kitabında ağırlıklı olarak aşk konulu şiirlere yer verdi. Bunun yanı sıra toplumsal ahvalimizi ironik şekilde yansıtan birkaç şiire daha yer veren Şair Elikoğlu, sadece 3 şiiri memleket üzere yazdığını belirtti. Kabuk başlıklı şiiri babasının memleketi olan Tokat’a, Porsuk Çayı başlıklı şiiri Eskişehir’e ve Avuçiçi başlıklı şiiri ise işleri nedeniyle geldiği ve çok etkilendiği Hatay için yazdığını belirtti. 
Hatay ile ilgili düşünceleri şiire dökmek nereden aklınıza geldi? sorumuza yanıt veren Şair Özer Elikoğlu,  “Hatay, kelimenin tam anlamıyla kadim bir şehir. Birçok defa geldim ve her gelişimde biraz daha etkilendim. Antakya’nın sokakları bir kültür deryası. Etkilenmemek mümkün değil. Bu şehir geçmişi ve geleceği ile çok önemli bir memleket. Bu yüzden Hatay’ı hepimizin el üstünde tutması gerek. Hatay’ın bende ayrı bir özel yeri var.” diye yanıt verdi.
Hayâl Yayınları tarafından 6 Aralık’ta satışa sunulan Mumyalanmış Yürek adlı şiir kitabı, Kırmızı Kedi, İdefix, Kitap Yurdu, D&R, Hepsi Burada, Pandora, Kitapaloku, Kitapmatik, BKMkitap gibi internet sitelerinde satışa sunuldu. Kitap aynı zamanda Hayâl Yayınevi’nden de temin edilebilecek. 
Foto-Haber: Eren Aslan